SPLETNO PREDAVANJE

Kaj naj s temi otrokovimi čustvi?

KDAJ & KJE & KOLIKO?

Posnetek predavanja, ki je potekalo v živo preko Zooma 22. 4. 2024, je naložen v spletni učilnici in bo na voljo najmanj do 7. 5. 2024.

cena: 23 €

O ČEM BOMO GOVORILI?

V predavanju predstavim različne načine, kako lahko otroka podpremo pri uravnavanju in prepoznavanju njegovih čustev.

Odrasli se ob otrokovem burnem doživljanju čustev pogosto počutimo nemočne.

Včasih se zdijo otrokova čustva naravnost odveč in se jih želimo čim prej znebiti oz. jih pomesti pod preprogo.

  • Nahaj se dreti.

  • Za tole malenkost pa res ni potrebno jokati.

  • Grd si, ko se tako jeziš.

  • Ne joči, ker bo mamica žalostna.

  • Če takoj ne nehaš, te bom tukaj pustila.

Čeprav takšne izjave včasih celo delujejo, dolgoročno pometanje čustev pod preprogo ni najboljša izbira. Temelji za zdravo čustvovanje se gradijo v otroštvu.

Na predavanju bom odgovorila na vprašanja:

  • Zakaj pri otrocih pride do burnega izražanja čustev?

  • Kaj otroci potrebujejo ob doživljanju čustev?

  • Kako lahko odrasli otroku stojimo od strani?

  • Kako v družinsko življenje vnesti več zdravega čustvovanja?

  • Kako se o čustvih pogovarjati z otrokom, ki se teh pogovorov izogiba?

Na predavanju podam konkretne predloge, kako lahko odrasli otroku pomagamo skozi izkušnjo pridobiti znanje in razviti veščine, da bo svoja čustva boljše uravnaval in bo svoje potrebe ter čustva konstruktivno izražal.

MNENJA UDELEŽENCEV

  • Pozdravljeni, danes sem bila na vašem predavanju v Sončnem vrtcu in morem res pohvaliti celotno predavanje in vaš pristop, ki me je kar potegnil v poslušanje. Ogromno koristnih informacij predstavljenih na način, da razumemo vsi tudi brez izobrazbe v tej smeri. In predvsem pomembno, da nismo izvedeli le, kako se soočiti z otrokovimi (in tudi našimi) čustvi, ampak tudi zakaj pride do tega, kaj se dogaja pred izbruhi, kaj se zgodi če ne odreagiramo "pravilno". Res najlepša hvala za vso znanje in za boljše razumevanje čustev otroka. Priporočam vsem staršem in tudi delavcem v vzgojno- izobraževalnih ustanovah. Hvala

  • Pozdravljeni, s partnerjem bi se vam rada zahvalila za omogočeno predavanje o čustvih. Pri nama je odprlo veliko diskusij in skupnih sprejemanj drugačnih pogledov od tega kar smo bili vajeni kot otroci. Sama sem se o tej temi že prej zanimala, ampak ta razlaga in energija ge. Nine je pa res dobra. Tako enostavno in preko konkretnih primerov vse razlaga, waw. Med samim predavanjem sem dobila veliko odgovorov na moje majhne nemočne "zakaj in kako". Hvala.

  • Nazorno, preprosto in zelo realno. Predavanje je bilo dober opomnik, kako pomembno in zahtevno je delo s čustvi, a hkrati opogumljajoče, da je mogoče s svojimi in otrokovimi čustvi ravnati tako, da odnose krepimo in ne rušimo. Isto vsebino bi lahko poslušala večkrat, pa bi se vedno iz nje potegnila globoke ugotovitve, saj je bilo predavanje kljub kratkemu času izredno bogato.

  • Nina, v igralnici Minimi smo te gostili že drugič in resnično se veselim, da te bomo enkrat v prihodnosti še tretjič :) Starši ti z veseljem prisluhnemo in tudi odzivi po obeh predavanjih so bili pozitivni. Všeč mi je tvoj način podajanja informacij, kako preprosto si razložila čustvovanje otrok in vse kar je povezano s to tematiko. Tako umirjeno predavaš, da pomiriš vse okoli sebe. Vidi se, da imaš veliko znanja na tem področju, saj si teorijo predstavila na zelo razumljiv način, dostopen za vse poslušalce, z različnim predznanjem. Vsem tem pa si dodala še veliko praktičnih informacij, tako da res, hvala še enkrat za vso znanje, ki si nam ga predala.

Sem Nina Seražin Lakota, zdravnica.

Pa tudi diplomirana medicinska sestra, terapevtka integralnega dihanja in certificirana mentorica zavestnega starševstva pri dr. Shefali Tsabary.

Kot zdravnica ne želim zdraviti, želim preprečevati. Z deljenjem svojega znanja in izkušenj želim ljudi opolnomočiti, da krepijo svoje zdravje. Razvoj zdravja se začne že pred spočetjem otroka in poleg negovanja telesa, vključuje tudi negovanje duha in odnosov, saj zdravje nima le telesne komponente, ima tudi duševno in socialno.

Starševstvo dojemam kot priložnost za osebni razvoj in vzpostavitev boljšega ravnovesja v družini. Ravnovesje telesa, duha in odnosov je osnova zdravja in je predpogoj za optimalen razvoj tako otroka kot staršev.