PROTIVOLJA
Ko otrok reče: ‘Ne, ne bom!’

Posnetek predavanja, ki je potekalo v živo.

Iz sodelujočega malčka se otrok čez noč spremeni v otroka, ki na skoraj vsako starševo navodilo odgovori: ‘Neee!’

Kaj pa sedaj? O tem sem govorila na predavanju v živo, ki sva ga organizirali skupaj z Majo Plohl - (O)srečevalnica. Predavanje je za starše, ki imajo otroke do cca 9. let starosti.

O ČEM SMO GOVORILI?

Posnetek predavanja je razdeljen na več krajših delov. V prvem delu sem podala teoretično ozadje protivolje. Drugi del predavanja je namenjen praktičnim rešitvam, kako spodbujamo otrokovo sodelovanje z nami. Q&A s predavanja v živo ni posnet, imate pa na voljo dodaten termin za Q&A.

Posnetku predavanja je dodan še povzetek strategij, ki sem jih v predavanju opisovala.

KDAJ & KJE?

Dostop do posnetka predavanja dobite v roku 24 ur po izvedenem plačilu. V spletni učilnici bo posnetek na voljo do 31. 8. 2024.

Q&A preko Zoom-a bo v ponedeljek, 29. 7. 2024, ob 17:00. Če se Zoom srečanja ne morete udeležiti v živo, lahko v naprej pošljete vprašanja, jih odgovorim in dobite posnetek.

CENA POSNETKA PREDAVANJA in DODATNI Q&A?

29 €

Odrasli se ob otrokovemu kljubovanju, nasprotovanju in trmarjenju pogosto počutimo nemočne. Otroka ne želimo voditi na avtoritaren način, hkrati pa ne vemo, kako ga lahko vodimo drugače.

Na predavanju sem odgovorila na vprašanja:

  • Kaj je protivolja?

  • Kaj je njen namen?

  • Kako otroka voditi na način, da protivoljo čim manj sprožamo?

  • Kaj narediti, ko otrok kljub temu nasprotuje?

Najboljša protiutež protivolji je povezanost. Zato je bil del predavanja posebej namenjen temu, kako vzpostavljati in krepiti povezanost z otrokom.

Sem Nina Seražin Lakota, zdravnica.

Pa tudi diplomirana medicinska sestra, terapevtka integralnega dihanja in certificirana mentorica zavestnega starševstva pri dr. Shefali Tsabary.

Kot zdravnica ne želim zdraviti, želim preprečevati. Z deljenjem svojega znanja in izkušenj želim ljudi opolnomočiti, da krepijo svoje zdravje. Razvoj zdravja se začne že pred spočetjem otroka in poleg negovanja telesa, vključuje tudi negovanje duha in odnosov, saj zdravje nima le telesne komponente, ima tudi duševno in socialno.

Starševstvo dojemam kot priložnost za osebni razvoj in vzpostavitev boljšega ravnovesja v družini. Ravnovesje telesa, duha in odnosov je osnova zdravja in je predpogoj za optimalen razvoj tako otroka kot staršev.